2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Soós Fanni tereptriatlon EB bronzérmes Marosvásárhelyen Kiemelt

• Állapot: Aktuális

Az Erdélyben megrendezett Tereptriatlon Európa-bajnokság harmadik napján Soós Fanni a junior nők versenyében bronzérmet szerzett. Boronkay Péter ismét (két nap alatt másodszor is) bajnok lett.

30 júl. 2017 Hozzászólás: Hozzászólás
A kerékpáros pálya egyik erős emelkedője A kerékpáros pálya egyik erős emelkedője Foto: ITU

Soós Fanni kiváló úszással kezdett, a terepkerékpár még nem az erőssége, de a mezőny legjobb terepfutó idejével szoros versenyben, az ezüstéremtől 2mp-re lemaradva szerezte meg a bronzérmet. A kevés nemzetközi terep tapasztalat ellenér ez igen figyelemreméltó eredmény, a jövőben még hallunk róla.

Boronkay Péter a paratriatlonisták között, egy nap pihenés után a terepduatlon EB bajnoki cím mellé megszerezte a tereptriatlon bajnoki címet is.

A korosztályos versenyben több magyar versenyző is rajhoz állt, a legtöbben a TOP10-ben értek célba.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

Minden versenyzőnek – kategóriánként különböző távokkal – a Maros folyóban kellett úszni, majd egy nehéz és gyors pályán vezettet a terepkerékpár és a terepfutás nyomvonala is.

00:36:52

Érdekesség, hogy a 70-74 évesek között is 5 versenyző állt rajthoz, a legidősebb az 1944-es születésű német Steffen-Luis Neuendorff volt. A hölgyek között az 1954-es születésű német Marianne Grüneback volt a korelnök.

A két legjobb magar versenyző Poór Brigitta és Mester Bálint vasárnap állnak rajthoz.

Szeptember 3-án Mester Bálint csapata, a X2S TEAM szervezi a terepduatlon Országos Bajnokságot.

Utoljára frissítve: kedd, 01 augusztus 2017 20:11