2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Ismét XTERRA futam Las Vegasban - a szerencse forgandó

XTERRA, futam, Las Vegas, szerencse, Stoltz, Middaugh, McQuaidA sivatagban forgandó a szerencse - a 4-szeres XTERRA világbajnok Conrad Stoltz az elmúlt 2 évben rendre felül kerekedett a sivatagi specialista Josiah Middaugh-on, 2009-ben 32, 2010-ben 39 másodperccel. Idén azonban a fiatal amerikai versenyző megcáfolva az eddigieket hatalmas hajrával a futópályán utolérte és lehagyta a sportág királyát, pedig szinte pontosan az eddigi forgatókönyvek szerint zajlott a verseny. A nőknél a kanadai Melanie McQuaid állhatott a dobogó tetejére.

15 ápr. 2011 Hozzászólás: Hozzászólás

Stoltz nem volt elkeseredve, hiszen fantasztikus formában van, közel 40 éves kora ellenére (sokak szerint éppen azért) még mindig a sportág legjobbja.

"Josiah egyszerűen fantasztikus volt ma, megérdemelten győzött! Hihetetlen sokat fejlődött futásban, ma minden terepen ugyanazzal a sebességgel futott - akár lejtőn, akár emelkedőn, akár sziklákon. Én az utolsó meredek kaptatón lelassult a, ezt kihasználta és ellépet. Gratulálok!" - nyilatkozta a világbajnok Stoltz.

Josiah nemcsak az XTERRA versenyeken remekel, hanem az amerikai terepfutó válogatott tagjaként számos téli és nyári futóversenyen is. Idén megnyerte az US téli triatlon bajnokságát és a snowshoe bajnokságot is.

"Conrad még mindig a legjobb XTERRA bicajos, nem is hihető amire képes! Tudtam, hogy a sivatagi hőségben csak az utolsó emelkedőn lehet őt legyőzni,  termete miatt (Stoltz 193 cm magas - a szerk.) ott mindképpen lassabb. Bejött..." - mondta Josiah a célban.

Meglepetés volt a francia Nicolas Lebrun 4. helye, hiszen sokáig nagyon  nagy eséllyel küzdött a későbbi győztessel, ráadásul szintén kiváló futó - azonban a hőség nem kegyelmezett az európai klímához szokott világbajnoknak.

A női mezőnyben egyértelműen a 3-szoros kanadai világbajnok feléledésére várt mindenki, hiszen a legutóbbi versenyén, a Hawaii világbajnokságon balszerencse kísérte és a 11. helyen ért célba.

A start után legalább egy óráig tartott, ameddig meg tudta szerezni a vezető pozíciót - úszás után Christine Jeffrey a férfi élmezőnnyel lépett partra -, de onnan lendületesen növelte előnyét, ami nem volt egyszerű, hiszen a pálya adottságai miatt ellenfelei számos helyen tudtak a nyomában maradni.

Nagy ellenfele Shonny Vanlandingham egyszerűen belefagyott a jéghideg vízbe, a verseny végéig is alig tudott felmelegedni a kánikula ellenére! A futásban mégis fantasztikus teljesítménnyel a 6. helyről szerezte meg az ezüstérmet.

A mezőny nagy része részt vesz az április 30.-i Tereptriatlon Világbajnokságon Spanyolországban, ahol a magyar válogatott tagjai  is rajthoz állnak.