Magyar siker az osztrák extrém triatlon bajnokságon – Poór Brigitta bronzérmes
A Bécs külvárosában megrendezett XTerra bajnokságon a X2S-KONA TEAM tagja, Poór Brigitta bronzérmet szerzett. A legjobb osztrák versenyzőket felvonultató mezőnyben a fiatal magyar versenyzőnő a legjobb időt úszta és futotta, de a hazai pálya előnyét élvező osztrák versenyzőkkel szemben a nehéz MTB pályán az üldöző szerepét kapta.
07 szept. 2009
Kategória:
Archív
XTERRA – három magyar Európa-bajnoki cím az extrém tereptriatlonban
Ausztria, Klopeinersee – az idei legnagyobb európai XTERRA verseny helyszíne, a világ egyik legnehezebb és legszebb pályája. A legjobb magyar tereptriatlonisták 3 bajnoki érmet is elhoztak a közel 300 induló között. Medgyes Gábor (X2S-KONA TEAM) 2009 korosztályos férfi Európa-bajnoka.
24 aug. 2009
Kategória:
Archív
XTERRA meglepetés - két európai győztes az US bajnoki dobogón
Az US sorozat 7.futamán két európai versenyző aratott diadalt: a svájci Renata Bucher és a francia Nicholes Lebrun. A hihetetlenül saras pályán nemcsak a két győztes okozott meglepetést, hanem szokatlan módon a férfi ezüstérem sorsa is: holtversenybefutót láthattak a nézők Seth Wealing és Conrad Stoltz között!
13 júl. 2009
Kategória:
Archív
XTERRA Arkansas - vadnyugati lendület
Az egyik legkülönlegesebb US államban, Arkansasban versenyeztek a hétvégén az XTERRA világkupa futam indulói. Conrad Stoltz hiányában nyitott volt a férfiak versenye. A meleget és a kietlenséget legjobban bíró Josiah Middaugh és a egyre jobb formába lendülő MTB válogatott Shonny Vanlandingham szerezték meg a győzelmet.
24 jún. 2009
Kategória:
Archív
Steve Larsen visszatérése a Holdbéli XTERRA versenyen
Steve Larsen, az amerikai kerékpársport nagy öregje rövid pihenő után visszatért a triatlonhoz, a versenyzéshez. Nemcsak országúton volt kiemelkedő versenyző, de MTB-ben és triatlonban is - az XTERRA sorozatról nem is veszélve. A las vegasi verseny volt régóta az első ilyen próbája és a hosszú kihagyás ellenére nagyszerűen szerepelt. Rövid élménybeszámolója következik.
14 máj. 2009
Kategória:
Archív
Holtverseny a dél-afrikai XTERRA futamon
Szokatlan dolog történt a dél-afrikai XTERRA versenyen: két versenyző is aranyérmet szerzett, pedig nem is egyszerre értek célba! A dél-afrikai Lieuwe Boonstra és a német Felix Schumann is a dobogó legmagasabb fokán állt az eredményhirdetéskor – mindezt a legnagyobb egyetértésben. Ez az első ilyen eset az XTERRA több, mint 15 éves történelmében.
30 ápr. 2009
Kategória:
Archív
XTERRA - óriási lendülettel indul a szezon
Április 18 nemzetközi mércével is jelentős dátum volt az extrém terep multisportok világában: szinte az összes kontinensen nagy versenyt rendeztek és itthon is elindult az idei X2S sorozat. Saipan (Ázsia), Rotorua (Új-Zéland), Grabouw (Afrika) és Óbuda adott otthont a terepsportok szerelmeseinek. A legnagyobb csata mind közül a saipani rendezvényen volt - egyrészt mert híres extrém nehéz pályájáról, másrészt mert indult szinte minden világsztár.
22 ápr. 2009
Kategória:
Archív
Xterra Guam - extrém terep a köbön
Az XTERRA egy újabb őrült állomásán rendeztek versenyt a hétvégén. A GUAM szigeti verseny eddig is az egyik legszélsőségesebb futam címet viselte, de a szervezők idén újabb ötletekkel tették még izgalmasabbá a pályát.
06 ápr. 2009
Kategória:
Archív
Elkezdődött az idei XTERRA szezon Dél-Afrikában
Az év hagyomány szerinti első XTERRA versenyén Dél-Afrikában két tapasztalt versenyző bizonyult a legjobbnak: a hölgyeknél a fiatal, de egyre jobb formában lévő Carla Germishuys, a férfiaknál a sportág egyik kimagasló egyénisége, Kent Horner, aki sorozatban másodszor nyert ezen a pályán.
01 ápr. 2009
Kategória:
Archív
Extrém sport csata várható az XTERRA téli világbajnokságon
A március 8.-án megrendezésre kerülő XTERRA világbajnokságon egyre több olyan neves versenyző tűnik fel, akik eddig "csak" az extrém téli sportokban hívták fel magukra a figyelmet. A szokásos XTERRA mezőny mellett természetesen hegyikerékpárosok, síelők, terepfutók is indulnak a versenyen.
02 márc. 2009
Kategória:
Archív
XTERRA a világ egyik legismertebb Ironman helyszínén
Ismát új fejezet nyílik az XTERRA sorozat történetében. A hawaii páros verseny után (Ironman világbajnokság, XTERRA világbajnokság) már Lake Placid is otthont ad augusztusban egy világkupa futamnak. Az eredeti triatlon pályából csak az úszás lesz ugyanott, a monti és a terepfutás nagyon rövid városi szakasztól eltekintve, nehéz és igen technikás pályán vezet majd.
12 febr. 2009
Kategória:
Archív
Triatlonisták arattak diadalt az első XTERRA futamon
Az idei év első hó nélküli XTERRA versenyén Kent Horner és Mari Rabie tettek bizonyságot arról, hogy a tél nem múlt el komoly edzés nélkül. A futamot Dél-Afrikában, egy üdülő falu környékén rendezték a szavannán és a vadonban.
26 jan. 2009
Kategória:
Archív



