2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Történelmet írt Valter Attila: a legjobb „új profi” versenyzők közé választották Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A Velo-club francia szaklap évről évre megválasztja a tíz legjobb „új profit” (ahogyan a sportágban általában mondják: neo pro). A Top10-es listára – a sportág történetében először – felkerült egy magyar versenyző is: a Tour de Hongrie győztese, Valter Attila.

A bringás Golden Boy-lista.

08 dec. 2020 Hozzászólás: Hozzászólás   bringazas.hu
Történelmet írt Valter Attila: a legjobb „új profi” versenyzők közé választották Foto: flowcycle.hu

Olyan versenyzők kerülhetnek fel a listára, akik első szezonjukat töltik a legmagasabb szinteken, World Team vagy Pro Team színeiben.

A játék hasonló, mint a labdarúgóknál a Golden Boy szavazás, amelyben ebben az évben a magyar válogatott Szoboszlai Dominik a nyolcadik helyen zárt. A Velo-club szerkesztőségének szavazásán az idei Giro d’Italián végig remekül szereplő, sokáig rózsaszínű trikós, végül az összetett verseny negyedik helyén záró portugál Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step) végzett az első helyen.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A magyar kerékpársport nagy reménysége, hogy Valter Attila a hatodik helyezést érdemelte ki, a Magyar Körversenyen aratott győzelme mellett a Giro d’Italián mutatott ígéretes teljesítményét emeli ki a Velo-club, hozzátéve:

A Groupama-FDJ leendő versenyzője megmutatta, hogy a következő esztendőkben számolni kell majd vele.

Érdekesség, hogy a rangsor hetedik helyére is egy „ismerős” kerékpáros került: Quinn Simmons, a Trek-Segafredo amerikai fiatalja, aki Valter Attila mögött második lett a Tour de Hongrie összetett versenyében…