2024. május 23. Csütörtök  Ma Dezső napja van.

Kékes hegyifutó országos bajnokság, Tiricz és Juhász győzelmével Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A Kékes csúcsfutás idén is helyet adott a hegyifutó bajnokságnak, a "Kékes csúcsfutás trail" versenyen avattak magyar bajnokot. 2024-ben Tiricz Irén és Juhász Patrik állhattak a dobogó tetején. Az országúti versenyen Nagy Julianna és Tarnai László voltak a leggyorsabbak.

14 máj. 2024 Hozzászólás: Hozzászólás
Kékes hegyifutó országos bajnokság, Tiricz és Juhász győzelmével Foto: BSI

Terepen hatalmas verseny bontakozott ki a rajt pillanatától kezdve, a férfiaknál 7 mp, hölgyeknél 27 mp döntött a bajnoki címről 11.5 km távon, +700 méter szinttel terepen. Juhász Patrik (HKSE - HOKA) 51:40 pályacsúccsal győzött, csapattársa Dalos Máté (HKSE) végig a nyomában volt. Tiricz Irén (HKSE) 64:25 (2 mp-re Kácser Zita tavalyi győztes idejétől) és Zólyomi Kinga (Csömör Sport) között.

A férfi bajnok így nyilatkozott:

Magyarországon először, elsőként sikerült a triplázás a Hegyifutó Magyar Bajnokság történelmében. Nagyon nagy öröm számomra, hogy háromszoros magyar bajnoknak hívhatom magam, rengeteg munka van benne és lemondás, ami pedig még különlegesebbé teszi ezt, hogy mindezt a Mátrában, mátrai futóként érhettem el.

Juhász Patrikkal nemrégen készítettünk interjút, amely itt olvasható. Inczivel tavaly beszélgettünk, azóta persze sok fantasztikus futása volt, de aktuálisak ma is a szavai!

kekes trail 2024 juhasz patrik finish

Terepen a legidősebb futók a férfiaknál 70 felettiek közöl kerültek ki, a leggyorsabb a budaörsi Tóth Zoltán (1:56:00), a hölgyeknél a korelnök a szajoli Horváth Erzsébet (2:06:20) voltak.

Országúton Tarnai László (FTC) és Lencse Gábor (HK-SE) között hasonlóan erős volt a meccs, a végén összesen 2 mp volt köztük a különbség! A hölgyeknél Nagy Julianna az ELTE Sashegyi Gepárdok futója magabiztos, közel 5 perces előnnyel érkezett célba.

75 év felett is többen érkeztek célba, ami legalább - ha nem jobban - olyan tiszteletreméltó eredmény, mint a bajnokok célbaérkezése! Leggyorsabbak Hubertus Richter (1:38:46) és Irmi Windisch (1:41:21) voltak.

A terepversenyen közel 400 futó állt rajthoz, az országúti erőpróbán 900 futó hódította meg a Kékest.