2024. május 2. Csütörtök  Ma Zsigmond és Zoé napja van.

Poór Brigitta világbajnoki pontszerző helyen a Spanyolországi extrém tereptriatlon versenyen Kiemelt

Az első európai extrém tereptriatlon (XTERRA) világkupafutamon, a spanyol Ciezaban Poór Brigitta (X2S Haibike TEAM) 7. helyen ért célba, ezzel értékes világbajnoki kvalifikációs pontokat szerzett.

A fiatal magyar versenyző (idén az „Év extrém sportolója”) nagyon jó kezdés után, a triatlonra jellemző tömegjelenetben egy rossz irányváltás miatt úszás közben hátrányba került, így azokkal az ellenfeleivel lépett együtt a partra, akiket általában 1-2 perccel megelőz.

XTERRA, X2S, Haibike, Poór, világkupa, terepfutás, MTB, triatlon, tereptriatlon

03 jún. 2013 Hozzászólás: Hozzászólás

Így a kerékpáros szakaszon nehezebb dolga volt, de a téli felkészülésnek és új kerékpárjának köszönhetően a tavalyi formájához képest jobb időt ment, ezzel ellenfeleit is meglepte. A 32 km hosszú és 950 m szintkülönbségű pálya jellemzően gyors volt, de a köves, sziklás részeken előnyt élvezett Brigitta technikai tudása. Közel az élen vezető svájci és cseh Európa-bajnoki kettőshöz váltott futásra, ahol azonban az osztrák és a francia bajnok is lehajrázta.

A férfi versenyt a spanyol világbajnok Ruben Ruzafa nyerte, nagyon szoros küzdelemben. Ruzafa korábban a spanyol hegyikerékpár válogatott tagja volt, most az ott megszerzett tapasztalat segítette a győzelemre, hiszen az úszáson és a futáson is szorosan a sarkában – vagy előtte – voltak az ellenfelek.

A sportágra jellemző módon a franciák - ahol az outdoor sportok nagyon népszerűek – az elsők között nagyobb számban értek célba, mint más nemzetek versenyzői. Köztük volt a korábban visszavonult többszörös világbajnok Nicolas Lebrun is, aki az 5. helyen érkezett célba 2 percen belül a győzteshez képest.

A következő futamot Görögországban rendezik meg, ahol Poór Brigitta újabb pontokat szerezhet.