Lance Armstrong ellen dopping bosszúhadjárat folyik – eltiltották a versenyzéstől a többszörös bajnokot
Az USADA, az Amerikai Doppingellenes Szövetség újabb vizsgálatot kezdeményezett a 7-szeres Tour de France bajnok Lance Armstrong ellen és a vizsgálat végégig eltiltotta mindenféle versenyzéstől.
Nem új mérések alapján tették mindezt, hanem a már többször vizsgált és negatív eredményt hozó 2009-2010 évi minták alapján, melyekkel kapcsolatban azt nyilatkozta a szervezet szóvivője, hogy „tele vannak EPO és más vérmanipulációs nyomokkal, gyanúnk az, hogy Lance Armstrong több más kerékpárossal együtt egy dopping összeesküvésben vett részt 1998 és 2011 között".
Hét indiai atlétát tiltottak el dopping miatt
Egy évre szóló eltiltást kapott hat indiai atlétanő, egy férfitársukat pedig két esztendőre száműzték a versenyektől, mivel valamennyien tiltott teljesítménynövelő szert használtak.
A doppinggal bukottak között van az Ázsiai Játékok kétszeres aranyérmese, Ashwini Akkunji, aki ugyanúgy anabolikus szteroid segítségével próbált még jobb eredményt elérni, mint társai: a szintén 400-as futó Jauna Murmu, Mandeep Kaur, Ériyanka Panwar, Sini Jose és Tiana Mary Thomas.
Edwin Moses a Laureus Akadémia elnöke fair play életút díjat kapott
Edwin Moses a kétszeres világ- és olimpiai bajnok gátfutó átvehette a Nemzetközi Fair Play Bizottság (NFPB) és Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) "World Fair Play Awards" díját Laussanneban. Az Laureus Akadémia másik tagja, Nawal El Moutawakel szintén megkapta a díjat.
Uniós szintű lépések a sport támogatására
"A sport európai dimenzióinak fejlesztése" címmel fogadott el új javaslatokat a Európai Bizottság keddi ülésén Strasbourgban.
Jelentésében az Európai Unió végrehajtó testülete kiemelte: a sport társadalmi, gazdasági és szervezeti vetületeinek megerősítését az tette lehetővé, hogy a több mint egy éve életbe lépett Lisszaboni Szerződés - újdonságként a uniós szerződések eddigi történetében - előirányozta a tagállami sportpolitikák támogatását és koordinálását.
Átfogó hadüzenet a dopping ellen a berlini vb-n
A berlini atlétikai világbajnokságon ezer vér- és vizeletvizsgálatot végeznek. Minden idők legnagyobb és legátfogóbb antidopping programját dolgozta ki az idei, augusztus 15. és 23. között, Berlinben rendezendő világbajnokságra a Nemzetközi Atlétikai Szövetség.Megbukott Armstrong doppingprogramja
Amikor Lance Armstrong tavaly szeptemberben bejelentette visszatérését, azt is büszkén hangoztatta, hogy egy híres amerikai kutató, Don Catlin segítségével saját doppingellenes programot hoz létre. A terv kivitelezése azonban elmarad. Világbajnok sílövők buktak le a doppingteszten
A Nemzetközi Biatlon Szövetség (IBU) pénteken hivatalosan is megerősítette azt a korábbi sajtóértesülést, hogy doppingolt három világbajnok orosz sílövő. Doppingvétség miatt fegyelmi eljárás indul Dmitrij Jaroscsenko, Jekatyerina Jurjeva és Albina Ahatova ellen. Kilencszáz doppingellenőrzés szerepel a 2009-es állami tervben
A 2009-ben rendelkezésre álló állami forrás terhére összesen 900 doppingellenőrzés végrehajtását javasolja a Nemzeti Doppingellenes Koordinációs Testület (NDKT). A hazai doppingellenes tevékenység koordinációs, konzultatív szakmai fórumaként működő NDKT idei első ülésén az után határozott így, hogy megvitatta a nemzeti doppingellenes szervezet (HUNADO) előterjesztését.
Dopping miatt vehetik el londoni aranyát egy török futónak
Doppinggyanú miatt felfüggesztették a versenyzési jogát a női 1500 méteres síkfutás török olimpiai bajnokának, Asli Cakir Alptekinnek, és elvehetik a londoni aranyérmét is, ha a gyanú bebizonyosodik. Pórul járhat honfitársnője, a 100 méteres gátfutás kétszeres Eb-aranyérmese, a tavalyi olimpián ötödik Nevin Yanit is, akit szintén tiltott segítség igénybevételével vádolnak.
Belga lap szerint Armstrong doppingtesztje már '99-ben is pozitív volt
Egy belga lap szerint négy pozitív doppingtesztet produkált első, 1999-es Tour de France-győzelme alkalmával Lance Armstrong, a kerékpársport egyik legnagyobb alakja, egyben a sportág legnagyobb doppingbotrányának főszereplője.
A Het Nieuwsblad kedden a nemzetközi szövetség belső jelentésére hivatkozva azt közölte, hogy az amerikai kerekes szervezetében mind a négyszer kortikoidra bukkantak.
Nem kell doppingolás miatt felelnie Armstrong kerékpáros társának
Ügyének elévülése miatt elkerülte a felelősségrevonást Steffen Kjaersgaard, a doppingbotránya miatt hét Tour de France-elsőségétől megfosztott Lance Armstrong korábbi kerékpáros társa.
A most 39 éves Kjaersgaard tavaly októberben vallotta be, hogy éveken keresztül tiltott szerekkel élt.
A norvég versenyző 2000 és 2003 között volt Armstrong klubtársa, és elmondása szerint 1998 és 2003 között doppingolt, majd önként visszavonult.
Armstrong nem akarja visszafizetni a Touron nyert milliókat
Ügyvédje szerint Lance Armstrong nem akarja visszafizetni azt a pénzdíjat, amelyet dopping segítségével gyűjtött évek alatt a világ legrangosabb országúti kerékpáros körversenyén, a Tour de France-on.
A BBC tavalyi számításai szerint ez az összeg körülbelül 3,9 millió dollárra rúg. Az ügyvéd, Tim Herman azt mondta: a pénz ahhoz a Tailwind Sports nevű céghez vándorolt, amely az Armstrong korábbi csapait szponzoráló US Postal és Discovery Channel mögött állt.



