Energizer X8 éjszakai futóverseny különleges rekordokkal, Száraz Dénes főszereplésével
Az ENERGIZER X8 az első olyan terepfutás a világon, ahol a versenyzők sötétben 8 órán át futottak terepen egy körpályán. Mindez Balatonfüreden történt június 16 és 17 közötti éjszakán, a Balaton Bike Fest programjában.

A futók között több ismert hazai sportoló is rajthoz állt, hiszen a szabályok nagyon rugalmasan kezelték a teljesítményt: semmi megkötés nem volt a 8 órás időtartamon túl! Az ultrafutás ismert személyiségei mellett rajthoz álltak tereptriatlonisták, Ironmanek, atléták – köztük több korábbi országúti élversenyző, magyar csúcstartó – és talán a legkülönlegesebb futóként Száraz Dénes, alias „Tamás atya” a Jóban, Rosszban TV sorozatból.
Az év amerikai terepfutója Max King nyerte az XTERRA extrém terepfutó világbajnokságot

Az Albániában megszerzett hegyifutó világbajnoki címe mellé, az „Év Amerikai terepfutója” címmel kitüntetett Max King nyerte az XTERRA terepfutó világbajnokságot, Maui szigetén. King ezzel sorozatban 4. alkalommal nyerte el a címet, amire még nem volt példa! A női versenyben Morgan Arritola ért elsőként célba.
A versenyen több, mint 2000 futó állt rajthoz a csodálatos hawaii tájon, nagyon nehéz terepen és különleges esős időjárásban. King, aki az US olimpiai maraton válogatott tagja, a 21,9 km-es távot és 1150 m szintkülönbséget 1:21:27 alatt teljesítette.
X. Fétis Crossfutás és Hagyományőrző Nap
A három napos Gödi Fesztivál keretében jubileumi, tizedik alkalommal került megrendezésre a Fétis Crossfutás, mely az elmúlt esztendőkben hagyományőrző és más sportprogramokkal együtt került a Duna-parti város naptárába. A 14 kilométeres futást Major József nyerte, az olimpikonok labdarúgócsapatában Kovács István, Noszály Sándor és Virág Lajos is pályára lépett.
Egyre jobbak a Magyarok a világ legkeményebb versenyén
A mexikói DECA IRONMAN 6. napja szép magyar sikerrel zárult Szőnyi Ferenc a nap végén elsőnek szakította át a célszalagot, míg a másik magyar sportoló Breuer - Orbán Károly a 6. helyen ékezett célba! Berlin altétika VB Maraton futás
A kenyai Abel Kirui nyerte a férfi maratonfutást a berlini atlétikai világbajnokságon. A 27 éves versenyző mögött honfitársa Emmanuel Mutai érkezett be másodikként az etióp Tsegay Kebede pedig harmadikként. A vb-k történetében először nem a stadionban volt a rajt és a cél: az atléták a Brandenburgi kaputól indultak és oda is érkeztek meg. New York City Félmaraton - Radcliffe győzött, Kálovics 8.
A New York City félmaratont a férfiaknál az etióp Tadese Tola nyerte, a nőknél pedig Paula Radcliffe örülhetett, ezúttal hatodik new york-beli győzelmének. A forró, párás időjárás ellenére nagyon gyorsan kezdtek a top atléták tegnap reggel 7-kor a Central Parkban. Radcliffe rögtön az élre állt, és onnan már vissza sem nézett. Ultrafutás: Olsson és Fontaine győzött a 24 órás vb-n
A svéd Henrik Olsson és a francia Anne-Cecile Fontaine győzött hétvégén Bergamo-ban a 24 órás vb-n. A magyar csapat legjobbjai Gurdon Éva (19. hely) és Cserpák József (27. hely) lettek. 194,5 kilométer hosszú maratoni mosoly
A történet még februárban kezdődött, a Margita maratonon, ahol alkalmam volt futókapcsolatba kerülnöm egy igen kedves és szerény fiatal futóval, Fajfrik Zoltánnal. Futás közben a szokásos témák boncolgatása közben említette tavaszi terveit, a Balaton Szupermaratont, ahol 4 nap alatt kell körbefutni a „magyar tengert”, ami összességében 194,5 km. Az együtt futott idő alatt egyre inkább elismerően tekintettem erre a hódmezővásárhelyi atlétára, aki ifjúkora ellenére igen meggyőzően és tapasztaltan falja a kilométereket. Elválásunkkor annyit mondott, hogy szeretne a korosztályában jól szerepelni és a dobogón állni. Atlétika: 10 kilométeres világcsúcs Hollandiában, mezei VB
A kenyai Micah Kogo a 21. Parelloop 10 kilométeres futóversenyen Hollandiában 27:01-es idővel nyert, ezzel megdöntötte Haile Gebrselassie 2002-es rekordját. Kogo és edőpartnere, Chebii 13:28-as részidőt futott 5 km-nél, majd Kogo fokozatosan ellépet Chebiitől. Az utolsó kilométert menedzsere mérése szerint 2:39 alatt tette meg. Kogo egyébként ugyanezen a pályán futotta korábbi 27:07-es egyéni csúcsát, ami a világ harmadik legjobb eredménye volt ezen a távon. Versenycsúcs a római maratonin
A kenyai Benjamin Kiptoo Kolum 2:07:17 órás versenycsúccsal nyerte a római maratoni futóversenyt vasárnap. Ez volt minden idők legjobb olaszországi maratoni eredménye. A nőknél az etióp Firehiwot Dado nyert, tíz percet javítva saját egyéni csúcsán. BSI Balaton Szupermaraton - Dezső Sándor a 3. helyen
A Siófok-Fonyód közötti 46, 8 kilométeres szakasszal kezdetét vette a 2. BSI Balaton Szupermaraton. 115 egyéni induló, 19 páros és 80 csapat vágott neki a négy napos Balaton körüli ultrafutó versenynek. Az időjárás a baljós előrejelzések ellenére megkegyelmezett a futóknak, 5 fokban indultak neki a kilométereknek. Az útvonal végig a magyar tenger partján haladt, szinte karnyújtásnyira a hullámzó tótól. A X2S-KONA TEAM versenyzője, Dezső Sándor az első napi összetett után a 3. helyen áll.Meb Keflezighi nyerte az USA mezei bajnokságát
A 2004-es olimpia ezüstérmese, Meb Keflezighi nyerte az USA idei mezeifutó bajnokságát, ezzel harmadik nemzeti bajnoki címét szerezve meg. A nőknél Emily Brown élete első bajnoki címével zárta a napot. A futás egyben válogató is volt a mezei futó világbajnokságra, amelyet március 28.-án rendeznek meg Jordániában.



