2023. január 29. Vasárnap  Ma Adél napja van.

Conrad Stoltz az XTERRA Japan futamon sem talált legyőzőre

Conrad Stoltz, XTERRA, Japan, futam, tereptriatlon, mtb, kerékpár

A japán XTERRA futam évek óta kedvelt úti célja a világ extrém tereptriatlonistáinak. Nem csoda, hiszen egzotikus és különlegesen szép terepen rendezik, a házigazdák lelkesedése pedig nem mindennapi. A nyolcadik japán világkupafutamon a legendás Conrad Stoltz és a saipani Mieko Carey győzött az időjárás által még nehezebbé tett pályán.

02 szept. 2011 Hozzászólás: Hozzászólás

Az XTERRA egyik mottója szerint "A természet a legkeményebb ellenfél" - itt igazán teljesült. Esős, szeles időjárásban, nagy sárban és technikás pályán versenyeztek a tereptriatlonisták - de még a verseny előtt a rendezők egy tradicionális szertartás keretében megkértek minden résztvevőt, hogy "fogadják be egész testükbe Maranuma földjét, a vízét és a levegőjét".

A rajt után a versenyzőket azonnal jeges élmények érték, a víz és a levegő sem volt túl barátságos.

Will Kelsay (US) komoly kihívást jelentett a világbajnoknak, hiszen a nehéz MTB pályán általában nem mennek még a nyomában sem. Kelsay azonban szorosan követte Stolzot, sőt voltak pillanatok, amikor csökkenteni tudta a távolságot kettejük között - azonban ennek az volt az ára, hogy három alkalommal is hatalmasat esett. Ennek ellenére Stoltz így nyilatkozott a verseny után: "Ez Will pályája volt, nagyon technikás versenyző, ha nem esik el ennyiszer, akkor nagyon szoros befutó lett volna közöttünk. Ez már csak azért is igaz, mert a futás neki kedvezett, hiszen inkább hasonlított erdei tornapályára, mintsem futóra. Will pedig úgy fut a nehéz terepen, mint egy akrobata. Nagyon élveztem a verenyt, komoly kihívás volt - és nagyon jó ráhangolódás az új XTERRA pályára Mauin.".

Stoltz szavait mások is megerősítették: futás közben számtalan szikla és famászást, patakátkelést, sziklaugrást, kötélhidat teljesítettek a versenyző, akik "ugráltal és nevettek, mint a gyerekek". A legtöbb külföldi élete legszórakoztatóbb pályájánakl nevezte a versenyt, amit mindenkinek ki kellene próbálni.

Harmadikként a japán MTB bajnok Takahiro Ogasawara érkezett a célba széles mosollyal, őt követte a brit Michael Hiscott. "Nem egyszerűen tereptriatlon, hanem kaland - mindaz, amiről egy igazi XTERRA versenyző álmodik."

A női versenyben a háromszoros győztes japán bajnoknak nem volt komoly ellenfele, magabiztos fölénnyel győzött.