2023. január 29. Vasárnap  Ma Adél napja van.

Mátrabérc-trail 2012 - nemzetközi férfi és X2S női győzelem (videó)

Spanyol győzelem született a 2012. évi Mátrabérc Trail-en. A Salamon színeiben versenyző Calvo Redondo Salvador a terepfutás igazi klasszisa.

Mátrabérc-trail, nemzetközi, X2S, terepfutás

2010-ben 2. helyen ért célba a világ egyik leghosszabb és legnehezebb terepfutó versenyén, a Tor des Géant-on. Calvo bebizonyította, hogy nem csak az Alpok sziklás, görgeteges terepein rendezett többszáz kilométeres versenyeken képes mindenkit maga mögé utasítani, hanem a rövidebb és kevésbé technikás versenyeken is.

A hölgyek versenyét a pályán már nagy rutinnal rendelkező Farkasdi Edina (X2S TEAM) szerezte meg dr. Paál Emőke és a 2011. évi rendezvény győztese, Wermerscher Ildikó előtt.

23 ápr. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

Férfiaknál a második helyezést a 2011-ben a Sur les Traces des Ducs de Savoie (TDS) verseny 4. helyezettje, az osztrák Wolfgang Zingl szerezte meg a Raidlight színeiben. Wolfgang tavaly a harmadik helyen ért célba, idén sikerült egy fokkal magassabbra kapaszkodnia a dobogón.

Legjobb magyarként Beda Szabolcs a dobogó harmadik fokát szerezte meg. Szabolcs triatlonosként kezdte a pályafutását, majd ironman versenyeken is részt vett. Habár többször teljesítette a maratoni távot és váltóban a Bécs-Budapest szupermarathont, ezidáig csak rövidebb terepfutó versenyeken indult. Bemutatkozása az első terep-ultra versenyén remekül sikerült, csak így tovább!

A váltók versenyét az LV Falsche Hasen váltó tagjai, a norvég Thea Lillehov és svájci David Schneider abszolút legjobb idővel nyerték.