2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Triatlon Tour, Balatonfüred

A férfiaknál a háromszoros olimpikon Kuttor Csaba nyerte a Triatlon Tour-sorozat idei második, balatonfüredi állomását, amelyet igen extrém időjárási körülmények között rendeztek meg. A nőknél a Tiszaújvárosban is győztes Kovács Zsófia nyerte versenyt.
08 jún. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

A rövid-, azaz olimpiai távú viadal 13:30 órára tervezett rajtját 90 perccel el kellett halasztani a viharos időjárás miatt, igaz az eső később sem állt el, de a szél abbamaradt, így a mezőny nekivághatott az Európa-bajnoki válogatóként is szolgáló 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló versenynek.

Az erősebbik nemnél egy hatalmas boly egyszerre pattanhatott nyeregbe, miután letudta a 19 fokos balatoni "mártózását". A hatkörös bringázás során csak az maradhatott élen, aki a nedves aszfalton végig bátran, már-már vakmerően hajtott, így az élboly folyamatosan fogyatkozott. Az UNIQA-Újbuda 33 éves versenyzőjén már ekkor látszott, hogy jó erőben van és rutinjának köszönhetően talán a legjobban alkalmazkodik a nem mindennapi, igen veszélyes körülményekhez, ugyanis sokszor ő maga "húzta" az élcsoportot. Molnár Ádám is rántott egyet a soron, melynek következtében sokan "ledobták a horgonyt", s mindössze hatan maradtak élen, így biztossá vált, hogy közülük kerül ki a győztes.

A hétkörös futás során Kuttor Csaba és Rendes Csaba lépett meg riválisaitól, a harmadik pozícióban pedig Török Alfréd haladt. Kuttor a táv harmadánál utolsó vetélytársát is leszakította, s bár az utolsó két körre láthatóan elfáradt, de ekkorra már behozhatatlan előnyt szorgoskodott össze, így fölényes győzelmet aratott, melynek köszönhetően összetettben is élre került, hiszen múlt héten a tiszaújvárosi első viadalon harmadik lett, s az akkor előtte végzők közül ezúttal senki sem került dobogóra. Mögötte Rendes és Török Alfréd futott a célba, negyedik pedig a korát meghazudtoló érettséggel és elszántsággal versenyző Tóth Tmás lett a negyedik.

"Én szeretem az ilyen versenyeket, nekem kedvezett az időjárás" - értékelte röviden sikerét Kuttor.

A gyengébbik nemnél öten ugyan külön-külön, de kis különbséggel kezdték meg a második számot a 19 fokos, tehát neoprénes balatoni tempózás után, de a bringázás során hamar összeverődött a kvintett. A nyeregben leginkább Horváth Gréta diktálta a tempót, amelynek meg is lett az eredménye, ugyanis a vízből elsőként partra szálló Szalay Szandra és az újpesti Lakos Rebeka leakadt a sorról, így végül a Horváth-Kovács-Tóth trió dönthette el egymás közt a győztes kilétét.

A futás során hamar egyértelművé vált, hogy a gyöngyösi Kovács Zsófiában maradt a legtöbb erő, hiszen azonnal leszakította két vetélytársát, s előnyét végig megőrizte Tóth Zsófiával és Horváth Grétával szemben, akik közül előbbi szerezte meg az ezüstérmet.

"Nagyon nehéz verseny volt, a kerékpározás kifejezetten félelmetes volt sokszor. Nagyon örülök ennek a győzelemnek, amely még értékesebb, mint egy hete a tiszaújvárosi volt, hiszen ezúttal a Magyarországon hosszú ideje veretlen Tóth Zsófi is a mezőnyben volt, ráadásul most olimpiai távon versenyeztünk" - mondta boldogan az összetettben két sikerével fölényesen vezető Kovács Zsófia a célba érkezést követően.

A versenyről az első kettő kvalifikálta magát a felnőtt kontinensviadalra, de az kérdéses, hogy Kuttor vállalj-e a részvételt.