2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Duatlon sprint OB - Kostyál és Pocsai győzelme

Duatlon OBDuatlon OBA Kaszó Duatlon Országos Bajnokság előtti heves esőzések ellenére az időjárás szerencsére kegyes volt a verseny résztvevőihez, ugyanis bár a nők délelőtti futama közben még el-elbújt a nap, délutánra szikrázó napsütés fogatta az erdei környezetben versenyző duatlonistákat.
07 máj. 2007 Hozzászólás: Hozzászólás

A győri duatlon világbajnokságon való részvétel szempontjából lényeges ifjúsági, valamint junior korosztályos válogató 11:45-kor rajtolt el a nők mezőnyével. Bár az elmúlt hétvégén Budapesten győzedelmeskedő Csomor Erika ezúttal nem állt a rajtvonal mögé, így is nagyszerű versenyre volt kilátás, ahol azonban az erőviszonyok hamar kirajzolódtak.

A sprint távú verseny (5 km futás – 20 km kerékpár – 2,5 km futás) első öt kilométeres futótávját a végig együtt haladó oroszlányi páros, az egyaránt junior korosztályú Tóth Zsófia és Kostyál Ágnes teljesítette elsőként, elképesztő 17:25-ös időt produkálva. Tőlük alig húsz másodperccel leszakadva a pécsi Bátai Réka következett, aki azonban már nem tudott rátapadni a kerékpáros körökön vezető párosra.

Negyediknek az ugyancsak oroszlányi Szalay Szandra pattant fel a kerékpárra, majd fél perc elteltével egy nyolcfős boly kezdte meg a négy elöl lévő kerekes üldözését. A három körös, húsz kilométeres kerékpáros távot a végig magabiztosan vezető Tóth-Kostyál páros fejezte be először, mégpedig úgy, hogy a két oroszlányi lány képes volt tovább növelni a futáson megszerzett előnyét. A szinte végig harmadik helyen kerekező Szalay Szandra még éppen hogy csak el tudta kerülni, hogy az üldöző boly befogja a kerékpáros táv végén, azonban Bátai már nem volt ilyen szerencsés, ugyanis legalább nyolc versenyzővel egyszerre érkezett be a depóba.

A záró futószakaszon a legfontosabb kérdés az volt, hogy melyik ORTRI-versenyzőnő szakítja át elsőként a célszalagot, amit végül Kostyál Ágnes tett meg 1:00:45-ös összidővel, jó kétszáz métert verve csapattársára, Tóth Zsófiára. Az abszolút harmadik helyezettre megközelítőleg két és fél percet kellett várni a publikumnak. Bátai Réka kitűnő második futásával – aki a felnőtt verseny győztese is lett egyben – tehát megszerezte az abszolút harmadik helyezést, így automatikusan részvételt nyert a győri világbajnokságra (első nyolc beérkezett versenyző, korcsoportra való tekintet nélkül). Az abszolút negyedik helyre végül Szalay Szandra (junior III.) ért oda, őt Láposi Kata és Horváth Gréta követte. A felnőtteknél Forró Zsófia szerezte meg az ezüstérmet, míg az abszolút nyolcadik helyezést Berke Adrienn Tihana érte el, ezzel az ifjúsági korosztály aranyérmese szerezte meg utolsóként a duatlon világbajnokságon való részvétel jogát (1:04:27).

Az előzetes várakozásoknak megfelelően szinte végletekig kiélezett versenyt hozott a Kaszó Duatlon Országos Bajnokság világbajnoki válogatója az ifjúsági, illetve a junior korcsoportban. A startpisztoly eldördülését követően őrületes tempóba kezdett a mezőny, az első futás féltávjánál egy kilencfős bolynak azonban így is sikerült valamelyest meglógni a többiektől. Az elképesztő 15 perc 40 másodperces első öt kilométert produkáló Faldum Gábor, Király Kristóf és Zsírai Milán által vezetett csoport így nem meglepő módon elsőként ért be a depóba és kezdte meg a húsz kilométeres kerékpáros távot, azonban egy pillanatra sem lazíthattak, lévén alig fél perccel utánuk egy 17 fősre duzzadt kerékpáros boly kezdett eszeveszett iramba.

A kerékpáron egyre inkább állandósulni látszott a különbség a vezető kilencek, illetve az őket üldöző tizenhét versenyző között, így a lényegi kérdések eldöntése a befejező számra, azaz a két és fél kilométeres futásra jutott. A versenyben többnyire addig is az első pozícióban haladó junior korosztályú Faldum Gábor ha lehet, még az első futásnál is erősebb tempóba kezdett, hogy már a befejező szám legelején leszakítsa a riválisait.

A bajai versenyző próbálkozása végül eredményesnek bizonyult, ugyanis 55:02-es összidővel végül megnyerte a junior országos bajnoki címet. Alig 10 másodperccel Faldum mögött a székesfehérvári Havlik Barnabás szakította át a célszalagot, aki így az abszolút második helyezése mellé begyűjtötte az ifjúsági bajnoki címet is. Harmadikként a győri Zsírai Milán futott át a célvonalon, aki egyben a junior korcsoport ezüstérmese is lett. A budaörsi Tóth Tamásé lett aztán a juniorok bronzérme, őt pedig az ifjúsági második helyezett Király Kristóf követte. A hatodik a bajai Bogdány Kenéz, míg a hetedik Fekete Máté, a Tricepsz SE versenyzője lett. Nyolcadik helyezettként – azaz a világbajnokságra önmagukat sikeresen kvalifikáló versenyzők közül utolsóként – Hatházi Péter ért be a célba. Az ifik közül végül pedig az abszolút kilencedik helyen beérkező Straub Róbert szerezte meg a bronzérmet, 56:10-es összidővel. Jól érzékelteti egyébként a verseny szorosságát az a tény, hogy Faldum mögött alig egy percen belül gyakorlatilag 15 versenyző ért be a célba.

A 2007. évi Kaszó Duatlon OB utolsó futamaként, délután fél ötkor a felnőtt-, senior-, és veterán férfiak futama rajtolt el, ahol többek között a budapesti VB válogató győztese, Dengel Gábor is rajthoz állt. A versenyzők itt már “csupán” az országos bajnoki címet voltak hivatottak eldönteni, ugyanis a világbajnoki kvalifikációjuk éppen egy hete, Budapesten került megrendezésre.

A startpisztoly eldördülését követően a teljes felnőtt mezőny élére a senior II-es Kadlót Zoltán, a Petőfi DSE versenyzője állt, hogy aztán rendkívül erős tempót diktálva elsőként kezdje meg a húsz kilométeres kerékpározást. Az öt kilométeres első futást másodiknak Pocsai Balázs (DSC-DSI) fejezte be, alig négy másodpercre lemaradva Kadlóttól.

A harmadik helyen a bajai Várbíró Attila pattant kerékpárra, majd mögötte tíz másodperc elteltével egy hatfős csoport érkezett be a depóba. Ahogy azt várni lehetett, az üldöző hatos bolyból négyen – Kerekes Ábel (UTE), Czencz Péter (Fani Dynamic), Dengel Gábor (Budaörs), Fecskovics Attila (DSC-DSI) – már a húsz kilométeres táv elején befogta a vezető hármast. Azonban hasonlóan az ifjúsági és junior korcsoportos férfiak futamához, az így kialakuló, hét versenyzőből álló első “vonat” sem dőlhetett nyugodtan hátra, ugyanis alig egy perccel mögöttük már egy újabb kerékpáros boly gyűjtötte a kilométereket.

Végül az egy perces különbség kitartott az utolsó futószám kezdetéig, amelyet elsőként a Fecskovics-Dengel-Kerekes trió kezdett meg. Dengel Gábornak ezúttal nem sikerült ugyanolyan hajrát produkálnia, mint tette azt Budapesten egy héttel ezelőtt, ugyanis az országos bajnoki címet az utolsó pillanatig kiélezett versenyen 53:23-as összidővel végül Pocsai Balázs szerezte meg egy nem mindennapi hajrát követően. Az ezüstérem Czencz Péter nyakába került, aki mindössze három másodperccel Pocsai után ért be a célba. Dengel ezúttal bronzérmes lett (53:38), míg a negyedik, ötödik és hatodik helyen Kerekes, Fecskovics és Várbíró végzett. Kadlót Zoltán végül abszolút hetedikként, és egyben a Senior II-es kategória győzteseként szakította át a célszalagot.