2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Triatlonisták sikerei a Vivicittán

Vivicitta 2007Vivicitta 2007A klasszikus városi futóversenyen indulórekord dőlt, az idő és a hangulat szintén különleges volt - de a multiportolók számára nagy eredmény, hogy a versenyen, mind a férfi, mind a női mezőnyben a legjobbak között többen is képviselték a sportágunkat. A hölgyeknél Kovács Zsófia (5.) és Walkó Andrea (6.) futottak be a legjobbak között, a férfiaknál olimpikonunk Kuttor Csaba (3.) és Dengel Gábor (6.) tartották az iramot az atlétákkal. A 6,5 km-es távon a X2S új tagja Pelsőczy Attila végzett a második helyen.
23 ápr. 2007 Hozzászólás: Hozzászólás

Miközben a gyaloglók a Sportuszoda elől rajtoltak, a klasszikus 12 kilométeres táv, a Vivicittá indulói ellepték a szigeti bejárót. A 3900 fős mezőnynek csaknem hét és fél perc(!) kellett ahhoz, hogy utolsó futója is áthaladjon a rajtkapun. Eközben az élen haladó Tóth Tamás és Soós Dániel már a harmadik kilométerhez közeledett. Tóth Tamás elképesztő iramát a Budapesti Honvéd atlétája a 4. kilométerig bírta, azt követően a MISI SC kiváló futója fokozatosan növelte előnyét, s 35:29-cel megnyerte a versenyt. "Győzni jöttem, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen jó időt futok. A múlt vasárnapi maratoni győzelmem után ez a 12 kilométeres verseny gyors volt, de jól bírtam, így tartottam az iramot. Nagyon jó volt a hangulat is, az útvonalon végig szurkoltak az emberek. 2 hét múlva szeretnék a Hegyvidék Félmaratonin is indulni." - összegzett a győztes.

A hölgyeknél a múlt héten élete második maratoni versenyén is diadalmaskodó Kálovics Anikó rajt-cél győzelmet aratott. "Szokásomhoz híven gyorsan indítottam, az első kilométereken a fiúkkal futottam. Aztán persze ők lehagytak, így onnantól egyedül róttam a kilométereket. Örülök a győzelemnek, nagyon szeretem ezt a versenyt, mert hangulatos és az útvonal is nagyon szép. Jövő héten Svájcban állok rajthoz egy 4,5 kilométeres utcai futóversenyen." - mondta a Cover-Mapei atlétája.

A X2S TEAM tagjai közül többen is teljesítettek a hosszútávú versenyt, közülük a legsikeresebb Sipiczki Csaba (15.) volt.