2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Új maratoni világcsúcs - 2:04-en belül

ImageHaile Gebrselassie 2 óra 3 perc 59 másodperces világcsúccsal nyerte meg a 35. Berlin Marathont. Gebre a saját maga által tartott rekordot döntötte meg, amit tavaly ér el ugyancsak Berlinben (2:04:26).
29 szept. 2008 Hozzászólás: Hozzászólás

A hűvös de napos időben rajtoló maratonon a 35 éves Gebrselassie végig a világcsúcs tempón belül futott, részideje már féltávnál (62:04) 25 másodperccel jobb volt az eddigi világcsúcsénál. Utolsó iramfutója 32 kilométerig tudott segiteni Gebre-nek, utolsó vetélytársát pedig hat kilométerrel a cél előtt hagyta el. Második és harmadik helyen két kenyai futó, James Kwambai (2:05:36) és Charles Kamathi (2:07:48) ért célba. A női versenyt a német Irina Mikitenko nyerte, 2:19:18-as új egyéni csúccsal.

"Minden tökéletes volt. Az időjárás, a verseny és a közönség is." - nyilatkozta a verseny után Gebre.