2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Magyar Ironman sikerek Svájcban: Csomor abszolút és Halász korosztályos győzetesek

Négy éve a nagyatádi arénában már a nevezettek között volt az Ironman távon Boronkay Péter, paratriatlon világbajnokunk, az Agria AKTK Bátorfi Team versenyzője, de ekkor egy kulcscsonttörés (részletek a cikk végén) megakadályozta a rajthoz állást. Ezután Péter a nemzetközi színtéren csatározott, Európa-, majd világbajnoki címeket szerzett a paratriatlonisták mezőnyében.

aaaaa

A tavalyi Mallorca 70.3 féltávú versenyen kapott meghívást élete első Ironman távú versenyére, ahol 11:21:25 órás idővel sikeresen teljesítette élete első hosszútávú triatlon versenyét.

16 júl. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

Csomor Erika a kilencedik helyen jött ki a női mezőnyben a vízből 1:02:12-es idővel, majd a harmadik legjobb kerékpáros idővel át is vette a vezetést, amit a végére meg is tartott.

Sőt, az utolsó szakaszon kiváló futóteljesítményével, tovább növelte az előnyét, magabiztosan nyert a profi mezőnyben és abszolút első helyen ért célba a női mezőnyben 9:20:16-tal. Második helyen a német Bella Bayliss 9:25:54-gyel ért célba, míg a bronzot a svájci Simone Brandli szerezte meg 9:30:58-as idővel.

Halász Annamariért is izgulhattunk, hogy sikerül-e korosztályos győztesként végeznie a versenyen. 13. helyen jött ki a vízből (01:15:19), de a kerékpáros pályát ugyanúgy, mint Era legjobb kerékpáros idővel az első helyen végezte. A korosztályában a versenyt 10:17:14-es idővel megnyerte!

Csőke Balázs a futás elején feladni kényszerült a versenyt.

{jb_chat}Péter a visegrádi terepfesztiválon szombaton indult a X2S tereptriatlon versenyen, amely nemzetközi mércével mérve is nehéz, hosszú viadal, majd vasárnap a Duna MTB maratonon állt rajthoz. Ez a "Hegyek Királya" díjnak megfelelő teljesítés lett volna - ezt Péter korábban már kiérdemelte! -, de a maraton pályán esett és kulcscsontját törte.{/jb_chat}