Poór Brigitta ismét ezüstérmes a tereptriatlon világkupa futamon, a ranglistát továbbra is vezeti Kiemelt

• Állapot: Aktuális

A lengyel extrém tereptriatlon világkupafutamon Poór Brigitta a futás legutolsó kilométeréig az élen haladt a svájci és a cseh világbajnokkal, a hajrában azonban a cseh olimpikon Helena Erbenova megelőzte.

08 aug. 2016 Hozzászólás: Hozzászólás
Poór Brigitta a terepfutáson Poór Brigitta a terepfutáson Foto: Karafa Balázs

A magyar sportolónő egyik legnehezebb ezüstérmét szerezte meg ezen a versenyen, a lengyelek különleges és nehéz pályát terveztek, ahol minden tapasztalatra szükség volt. Poór Brigitta (Merida Maraton team CST-Megathlon SE) kiválóan kezdett, a vízből már az elsők között lépett partra, azonban a kerékpáros pályán nem tudta kamatoztatni erejét, hiszen olyan kanyargós volt a pálya, hogy többen megjegyezték „a futam után nehéz volt egyenesen menni”.

Brigitta a futás elején felzárkózott a svájci Renata Bucherre és a cseh Helena Erbenovára. A svájci versenyzőt a cél előtt 3 km-re elhagyták maguk mögött, a hajrát a cseh versenyző bírta jobban.

A cikk folytatódik a hirdetés után...

A versenyen Mester Bálint (X2S TEAM) az elit mezőnyben megszerezte a 11. helyet, közvetlenül a legjobb európai versenyzők mögött. A magyar csapatban Andrási Ferenc, Partics Péter és Tóth Viktor indultak még a hosszú távú versenyen, mindhárman a korosztályuk középmezőnyében végezve.

Csiszer Zsombor a rövid táv korosztályos mezőnyében a dobogó második fokára állhatott.

A tereptriatlon magyar bajnokságra augusztus 13-án kerül sor Eger mellett, Felsőtárkányban.

Forrás: XTERRA Poland | Tóth Viktor - www.terepsport.hu | Fotó: Karafa Balázs, XTERRA Poland, Tóth Timon

Utoljára frissítve: hétfő, 08 augusztus 2016 14:31