2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Magyar korosztályos bronzérem a Las Vegas-i XTERRA tereptriatlon futamon Kiemelt

Magyar korosztályos bronzérem a Las Vegas-i XTERRA tereptriatlon futamonAz XTERRA extrém tereptriatlon egyik legkülönlegesebb futama a Las Vegas melletti sivatagban megrendezett verseny. A táv a szokásos: 1500 m úszás, 35km terepkerékpározás és 10 km terepfutás. Az idei futamon Molnár Dániel korosztályában bronzérmet szerzett.

A győzelmet az amerikai Josiah Middaugh és a skót Lasley Paterson szerezték meg.

16 ápr. 2013 Hozzászólás: Hozzászólás

A versenyt a négyszeres XTERRA világbajnok Conrad Stoltz esélyesként kezdte, a szokásos erős úszás után a nehéz és igazán „erő” jellegű kerékpáros pályán rakétaként távolodott az üldözőitől, de hiába a sok éves tapasztalat a legextrémebb helyzetekben is, a 7. km-nél hatalmasat esett, szétvágta a kezét és a térdét az éles köveken.

Magyar korosztályos bronzérem a Las Vegas-i XTERRA tereptriatlon futamonA 3 perc előnye gyorsan elfogyott mire a kötözőhöz ért, de a sebek ellátása után visszatornázta magát az első helyre. A futáson azonban az amerikai terepfutó válogatott Josiah Middaugh könnyedén lefutotta. Stoltz nagyságát jelzi, hogy a sérülés ellenére is befejezte a versenyt, végig vérezve a táv nagy részét és megszerezte az ezüstérmet.

A nőknél a skót Lasley Paterson világbajnokhoz méltó módon fölényesen vette a nehézségeket, minden számban kiemelkedően legjobb volt – a futáson a teljes mezőny harmadik legjobb idejét teljesítve! Negyed órás előnnyel ért célba az US bajnok Shonny Vanlandigham és a háromszoros világbajnok kanadai Melani McQuaid előtt.

Molnár Dániel, aki jelenleg az USA Tereptriatlon Válogatott tagja felkészülési tempóban versenyzett, mint blogjában írja nem is a pálya technikai nehézsége volt megerőltető, hanem a nagyon meredek emelkedők és lejtők, valamint a kősivatag egyhangúsága. A két körös kerékpáros szakaszon nagy lendülettel kezdett, de ez a végére vissza is ütött – elfogyott az ereje a legerősebb számra, a futásra, amit ha önmaga tempóját tudja futni, akkor elsőként ér célba, hiszen alig több, mint egy perc hátrányban volt a győztestől.