2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Sydney triatlon vlágkupa - Javier Gomez és Paula Findlay győzelme

Sydney, triatlon, világkupa, Javier Gomez, Paula Findlay, kerékpár, futásJavier Gomez és Paula Findlay nyerte Sydney-ben ITU VB versenysorozat idei első fordulóját vasárnap. Gomez egy biciklis bukás után visszakapaszkodva győzött, míg Findlay fantasztikusat hajrázott. Pénteken több elit versenyző is azt kérte az ITU-tól, hogy módosítsa a májusi japán verseny helyszínét.

13 ápr. 2011 Hozzászólás: Hozzászólás

A férfi mezőny már javában kerékpározott, amikor szakadó eső tette síkossá a pályát. Innentől kezdve kicsit túlélőverseny jelleget öltött a viadal. Gomez bukott, de visszaült a bringájára és az utolsó 10 kilométert egyedül tekerve végül utolérte az élbolyt. Futáson nagyot csatázott a Brownlee testvérekkel, akik megpróbáltak összedolgozni, de Alistair az egyik kanyarban elesett, így innentől Jonathan magára maradt. Jonathan keményen küzdött, de végül nem bírta Gomez tempóját és meg kellett elégednie a második hellyel. Sven Riederer lett a harmadik. A tavalyi győztes Bevan Docherty 18., Jan Frodeno 45. lett, míg Brad Kahlefeldt nem ért célba.

Videó

Gomez a verseny utáni nyilatkozatában azt mondta, élete egyik legnehezebb versenye volt ez, amit sosem fog elfelejteni. A bukás után egy kicsit habozott, hogy van-e értelme folytatni a versenyt, mert elég nagy hátrányba került. Nagyon büszke arra, hogy végül visszaült, sikerült felérnie a többiekre és képes volt megnyerni a futást.

A nőknél a futás fantasztikus küzdelmet hozott, hatan indultak neki egyszerre az utolsó körnek: Laura Bennett, Paula Findlay, Barbara Riveros Diaz, Andrea Hewitt, Carole Peon és Tomoko Sakimoto. A legerősebb hajrával végül a kanadai Findlay nyert, Riveros Diaz és Hewitt előtt. Moffatt 13., Emma Snowsill 42. lett.

Videó

Findlay elmondta, óvatosan próbált versenyezni, mindig maradt a bolyban a többiekkel. A győzelem megnövelte az önbizalmát, és már nagyon várja, hogy hazamehessen edzeni, és utána Madridban újra versenyezhessen.