2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Big Man győzelem – magyar siker Prágában

Big Man, xterra, ironman, triatlon, Prága, ultra, extrémA Big Man kombinációs triatlon Világbajnokságon dr. Harsányi Zsuzsanna állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, a férfiaknál a cseh Petr Vabrousek lett a világbajnok. A hétvégén került megrendezésre Prágában, a különlegesnek számító Big Man, kombinációs triatlon Világbajnokság.

09 júl. 2010 Hozzászólás: Hozzászólás

A verseny érdekessége, hogy az első napon egy Xterra triatlonon, a második napon pedig egy Ironman-en kell helytállniuk a versenyzőknek.

Az úszást a Moldvában rendezték meg, ahol 1 km-t kellett úszniuk versenyzőknek, majd a prágai dombokon 27 km off-road kerékpáros szakasz következett, és egy 7 km terepfutással zárult az első nap. A második napon 3,8 km-es úszással folytatták a versenyzők, majd 180 km kerékpározás és végül egy maratoni futás következett.

A verseny már az elejétől izgalmasan alakult. Az első napot akár bemelegítésként is kezelhették volna a versenyzők, hiszen másnap egy Ironman táv várt rájuk, de komoly versengést láthattak a Moldva partjára kilátogató érdeklődők. Az úszás után meglepetésre az igen taktikusan versenyző, magyar dr. Harsányi Zsuzsanna ért partot. Kihasználva a folyó sodrását, 3 perc előnyre tett szert a mögötte érkező szlovák Lapinová Kristýna-val szemben. Az off road kerékpáros pályán azonban Lapinová technikásabbnak és sokkal gyorsabbnak bizonyult, így hamar átvette a vezetést. A magyar versenyző jelentősen visszaesett a 27 km-es emelkedőkkel, kövekkel tarkított szakasz végére. A futás végére azonban a nmagyar versenyző visszaküzdötte magát a 2. helyre.

A nagy kérdés azonban az volt, hogy mennyit vett ki a versenyzőkből ez a „rövid” verseny, hiszen a másnapi Ironman táv még előttük állt. A férfiakra 9 órás, míg a nőkre 10 órás megmérettetés várt, így még nyitott marad a VB cím kérdése.

3. 64 Štryncl Pavel Bazén Liberec/RB CZE 1:57:30

A második nap reggelén, hajnali 7 órakor szólalt meg a rajtot jelző kűrt. 3, 8 km-es moldvai úszással „melegítettek” a versenyzők. A férfiaknál a cseh Brynda Jaroslav, hatalmas előnnyel fejezte be az úszást. Őt a nemzetközi mezőnyből jól ismert Petr Vabrousek követte. A hölgyeknél a magyar dr. Harsányi Zsuzsanna hozta az előző napi jó úszóformáját és 10 perces előnnyel ért partot az Xterra szakasz győztes Lapinová-val szemben.

A 180 km-es kerékpározás során 9 kört kellett teljesíteniük a versenyzőknek. A férfiaknál Jaroslav 4 körig bírta visszaverni Vabrousek támadásait, majd lassan megadva magát Petr a 6. körben átvette a vezetést és megállíthatatlanul repült a VB cím elnyerése felé. Magabiztos futással, kétséget kizáróan a nap legjobb eredményét produkálva, 8óra 28 perc 53 másodperc után, elsőként szakította át a célszalagot, így az aznapi győzelem egyértelműen az övé volt. A kombinációs VB-ben, Roušavý Leoš volt az ellenfele, aki az első napon 6.-ként ért célba, így az Xterra-ban 2. helyezést elérő Petr-é volt a Világbajnoki cím is.

A hölgyeknél fordulatosabban alakult a verseny. A magyar hölgy a kerékpározás első felében még növelni is tudta előnyét, volt, hogy 15 perccel vezetett, de elfáradni látszott, amit a szlovák versenyző ki is használt és az utolsó 3 körben hatalmas lendülettel 8 percre faragta le hátrányát.

Harsányi hatalmas lendülettel indult a futásra, hiszen tudta, hogy a nyomában lihegő szlovák hölggyel szemben az előző napi eredmények alapján 3 perc 28 másodperces hátrányban van. A futás a kerékpárral ellentétben körpályán zajlott, így a versenyzők nem láthatták egymást, szinte „vakon” küzdöttek egymással. Nem szabadott egy percre sem feladniuk, hiszen tudták, minden másodperc számíthat a végső összesítésben.

3:17 futóidővel, Harsányi végül 10 óra 43 perc 13 másodperces összidővel szakította át a célszalagot. Mögötte Lapinová 11:16:27 –es idővel ért célba, ami annyit jelentett, hogy magyar világbajnoki győzelem született a BigMan kombinációs triatlon világbajnokságon.