2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Cseh és ausztrál győzelem az első triatlon Világkupa versenyen

Cseh, ausztrál, győzelem, triatlon, Világkupa, óceán, boly, kerékpár, futás, úszásAusztráliában hétvégén rendezték az idei ITU Világkupa első versenyét. Mooloolabában a nőknél a 2009-es duatlon világbajnok cseh Vendula Frintova nyert, míg a férfiak versenyében a hazai Brad Kahlefeldt győzött, a nap legjobb futását produkálva.
30 márc. 2010 Hozzászólás: Hozzászólás

A nyugodt óceánban gyors tempót úsztak a férfiak, elsőként az új-zélandi Dylan McNeice futott ki a vízből, sarkában egy 20 fős üldöző csapattal. A kerékpáron aztán élre állt az ausztrál James Seear és edzőtársa, Amberger, hogy a hét kör során végig elől tekerve az első helyről kezdhessék meg a futást. Az őket üldözőkből a futás második köre után formálódott egy négyfős boly, benne Atkinson, Kahlefeldt, Hayes és Wilson.

Az üldőzőknek hat kilométer alatt 90 másodperces hátrányt kellett ledolgozniuk, hogy befogják az élen futó Seeart. Az utolsó körre már csak 10 másodperces hátrányban fordult rá Hayes és Kahlefeldt, és végül sikerült befogniuk a fiatal ausztrált. A végső hajrában aztán Kahlefeldt már megállíthatatlan volt, és 1:51:31-es idővel, a nap legerősebb futásával (31:36) győzött. Második lett a brit Stuart Hayes, harmadik az ausztrál James Seear.

A nők versenyében a másfél kilométeres úszás után az amerikai Laura Bennett jött ki első helyen a vízből (20:40). A kerékpározás során a 13 fős élbolyt Blatchford vezette, a hét fős üldöző csapat tempóját pedig a német Ricarda Lisk diktálta, és nem is rosszul, hiszen már a második körben befogták az élen tekerőket. Ekkor a megnőtt élboly mögött egy 12 fős üldözőcsapat tekert, amiben ott volt már a későbbi győztes cseh Frintova és a kanadai Kirsten Sweetland.

Eleinte az élboly előnye nőtt, de az utolsó körhöz érve kicsit belassultak, amit az üldözők ki is használtak, és Sweetland vezetésével megkezdték a felzárkózást. A második depót követően a futást Bennett kezdhette az élről, mögötte ott loholt Jodie Stimpson, Debbie Tanner és Kathy Tremblay. Mintegy 30 másodperccel később indult neki az utolsó számnak egy Frintova által vezetett 12 fős boly.

Frintova a futáson nagyon keményen ment, és egy körrel a vége előtt tíz másodpercre megközelítette az élen futó Sakimotót és Blatchfordot. Majd be is fogta őket, és végül 2:03:16-os idővel, a nap legjobb női futásával (35:54) nyert. 12 másodperccel lemaradva követte őt a japán Tomoko Sakimoto, harmadik helyre pedig a brit Liz Blatchford futott be.