2024. április 18. Csütörtök  Ma Andrea és Ilma napja van.

Próba verseny a triatlon VB helyszínén

Kahlefeldt a célbanAz elmúlt hét végén Ausztráliában a 2009-es ITU világbajnokság leendő helyszínén rendezték meg az óceánia bajnokságot. Magyar szempontból érdekeltség természetesen nem volt, de a férfi győztes Brad Kahlefeldt többször szerepelt már Tiszaújvárosban a világkupán, így sokak számára ismerős arc köszön vissza.
07 márc. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

A Gold Coast-on rendezett verseny az idei világbajnokság tesztversenye volt, csakúgy mint Budapesten lesz a duatlon Európa-bajnokság. A versenyre előzetesen több kíválóság is nevezett de a férfiaknál és a nőknél is hazai győzelmet vártak az auszik. A férfi és női versenyekben összehasonlítva a házigazdák mérlege meglehetősen a férfiak felé billent. Az első három helyen ausztrál jött be, Kahlefeldt, Atkinson és Wilson sorrendben. "Ez egy nagyon gyors pálya" - mondta a győztes a célban. "Az olimpia után eléggé csalódott voltam de azt szeretném ha 2009 egy sikeres év lenne számomra. Az öreg Sticksy visszatért! Ez egy nagyon jó pálya a Vb-re, gyors menet lesz a szezon végén!"

A nők versenyében igazi futóverseny volt, melyet a japán Niwata bírt a legjobban. Nyílt versenyről lévén szó, a svájci Daniela Ryf jött be a második helyre, a bronzot pedig a chilei Barbara Riveros kapta meg. A negyedik helyre jött be a hazaiak legjobbja, Sarah Crowley. Az ausztrálok így összességében felemásan zárták a bajnokságot. A helyszínen pedig szeptemberben a nemzetközi mezőny színe-java ott lesz, több magyar versenyzővel is.

Forrás, videó: triatlonmagazin.hu