2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Ítéletidőben bizonyítottak a magyarok az XTERRA ausztriai futamán

ImageAz idei európai XTERRA világkupasorozat utolsó állomásán, Ausztriában minden eddiginél kegyetlenebb időben ugrottak a versenyzők a Graztól nem messze fekvő Kloipernersee kristálytiszta vizébe. A döntő futamra való tekintettel a mezőny nagyon erős volt, az európai élmezőny szinte minden tagja jelen volt.
25 aug. 2008 Hozzászólás: Hozzászólás

A délelőtti rövid távon a X2S TEAM fiatal versenyzőnője Poór Brigitta küzdött az olimpiát kihagyó osztrák, cseh és német triatlonistákkal. Ráadásul nagyszerű eredménnyel! A közel 30 induló hölgy között nagyszerű úszásával és futásával az 5. helyet szerezte meg, ami korosztályában ezüstérmet jelentett. A győztes Katerina Lhotova a cseh triatlon válogatott tagja, minden számban valamivel jobb volt, mint a soproni lány, de depózásban miénk volt a gyorsabb eredmény mindkét alkalommal. A férfiaknál az osztrák Achim Mörtl nyakába akasztották az aranyérmet. Ekkor még csak gyülekeztek a viharfelhők a hosszabb táv rajtja előtt.

Délután megérkezett a vihar és a versenyen végig zuhogott a hideg eső és fújt a hegyi szél. Horváth Zsolt (BEAC Polythlon-Bringabanda) és Dobai Zoltán (X2S TEAM-YASEC) ilyen időben vágtak neki az 1500 m úszásnak, a 36 km extrém nehéz terepkerékpározásnak és 10 km terepfutásnak. A hazaik nagy kérdése az volt, hogy a jelenlévő világnagyságokon felül tudnak-e kerekedni az osztrákok legjobbjai hazai pályán és időben (hiszen ez náluk megszokott). Az úszás után még rosszul állt a helyzet, de a technikás és könyörtelen pálya egymás után szedte az áldozatait – több világsztár is szembesült azzal, hogy bizony millimétereken is múlhat egy verseny: egy milliméterrel kijjebb kanyarodik valaki és az árokban találja magát. Ilyen pedig sokszor előfordult... Az osztrákok új csillaga Michael Weiss hiba nélkül vette az akadályokat és meggyőző fölénnyel ért célba, hegyikerékpáros létére a futásban is igen előkelő idővel teljesítette a sáros, zegzugos, meseszerű terepen kijelölt pályát.

ImageA nőknél az angol olimpikon Julie Dibens fantasztikusat fejlődött, a nála sokkal erősebb kerékpáros hölgyek is alig tudták megközelíteni – úszásban és futásban azonban annyival gyorsabb volt, hogy befogni nem tudták.

A magyar férfiak megfontolt úszás után erős kerékpározással és futással kategóriájukban az 5. illetve 6. helyen végeztek. Az osztrák és német szervezőkkel egyre jobb kapcsolatot alakít ki a magyar tereptriatlon sport, minden versenyen újabb és újabb versenyzők látogatják meg a versenyeket Magyarországon is. Jövőre sokkal komolyabb közös programokat szerveznek, hiszen 2009 nem lesz olimpiai év – a terepsportok kalandossága és izgalma pedig évről évre egyre népszerűbb.