2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Véget ért egy nehéz X2S terepfutó sorozat Piliuscsabán

Pelsöczy AttilaEgy sorozat döntő futama mindig tartogat meglepetéseket, főleg akkor, ha a sorozat első ízben kerül megrendezésre. A X2S-Goldlife terepfutós sorozat 4 állomása egyrészt meghozta azt, amit a szervezők célul tűztek ki maguknak (számos gyerek és felnőtt vett részt a futamokon, minden évszakban megtapasztalva az erdőt és a hegyeket), másrészt nem váltotta be azt a reményt, hogy a környék iskoláinak valóban felkeltse az érdeklődését – az iskolai pontversenyt magasan a gyöngyösi Kálvária parti Általános iskola nyerte, ahonnan minden futamra rengeteg fiatal érkezett.
11 máj. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

A futamok szokásos rendje szerint a leghosszabb táv indult elsőként – itt csak a legedzettebbek álltak a rajtvonalhoz, a közel 21 km-es táv olyan nehéz és embert próbáló, hogy az élversenyzők közül is sokan csak a középtávon indultak. Itt Pelsöczy Attila (X2S-KONA TEAM) számított esélyesnek, hiszen eddig 2 futamot már megnyert. Nem is okozott csalódást – megnyerte a futamot és a sorozatot. A hölgyeknél Bedő Imola szerezte meg a győzelmet.

(Ide tartozik, hogy néhány rosszindulatú erdőlátogató, akik nem bírják elviselni, hogy a versenyt jelző szalagok 1 napon keresztül kint vannak a pályán – péntek délután lettek kihelyezve – nemcsak leszedték, hanem átkötözték és szándékosan rossz irányba terelték a futókat. Ez sajnos az elsőként induló hosszútávosok számára plusz futást jelentett, később a szervezők korrigálták a rossz jelzéseket.)

A rövidebb távok és a gyerekverseny egyszerre rajtoltak, a csodás tavaszi időben mindenki jó kedvvel vágott neki a számára kijelölt távnak. Az iskolások futamában óriási csatáknak lehettek szemtanúi a nézők, több alkalommal is sprintbefutóval született döntés, ami - figyelembe véve, hogy a legrövidebb táv is 5 km, nem könnyű terepen – igen komoly sportteljesítmény. A legtöbb futamot a gyöngyösi gyerekek nyerték, de a gyerekverseny abszolút első befutója a X2S sorozat egyik leglelkesebb résztvevője, a zuglói Koleszár Csaba volt. A szerencse is megérdemelten kedvezett neki a tombolán.

A befutókat a GOLDLIFE termékbemutatója és kóstolója, az ALPA sportkrémek széles választéka és a jól ismert BIOrganik frissítők várták.

Az eredményhirdetés és a X2S versenyeken jellemző tombola ismét szinte mindenkinek örömet szerzett, köszönhetően a Goldlife, Alpa, Salomon, The North Face díjaknak. Minden induló az Overland Budapest által felajánlott vásárlási bónt is átvehetett a rajtszám mellé.

A szervezők szembesültek a gazdasági válság nehézségeivel is, amely részben meghiúsította a kiírt díjak kiosztását – de lesz folytatás: a szeptemberi II. Piliscsabai terepfesztiválon, a terepduatlon országos bajnokság mellett biztosan lesz futóverseny is – hogy sorozat lesz-e, csak a támogatókon múlik!

Döntő futam győztese: Bedő Imola (Normafa futókör), Pelsőczy Attila (X2S-KONA TEAM)
Iskolák közötti pontverseny győztese: Kálvária Parti Általános Iskola, Gyöngyös
Kupasorozat abszolút győztese: Dósa Eszter (Vitalitás), Pelsőczy Attila (X2S-KONA TEAM)

A sorozat szervezői szeretnének köszönetet mondani a Pázmány Péter Katolikus Egyetemnek, amiért otthont ad a versenynek, a piliscsabai közösségnek a segítségért (polgárőrség, önkormányzat, szülők és lelkes iskolások), valamint a következő cégeknek:

a sorozat fő támogatója: GOLDLIFE
a versenyzők energiáját biztosította: BIOrganik
a terepfutódíjakat biztosította: SALOMON, THE NORTH FACE
nevezési ajándékok: PR TELECOM, OVERLAND BUDAPEST
egyéb díjak: ALPA sportkrémek, Panasonic elemek, Árkus irodatechnika, Barangoló lovasbolt , PONT kereskedés
felfrissülés: Szabina biozöldséges (Piliscsaba)

A sorozat következő állomás a különleges sziklamászó triatlon Csobánkán, majd a már hagyományosnak számító visegrádi terepfesztivál.