2024. március 29. Péntek  Ma Auguszta napja van.

Kettős címvédés a Bécs-Budapest szupermaratonon

ImageBécs-Budapest rajtA kedden remeklő Zahorán Ádám az utolsó napon ledolgozta hátrányát Biri Ferenccel szemben, és összesítésben a második helyen végzett a Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaraton futóversenyen. A férfiaknál a lengyel Jaroslaw Janicki, a nőknél szintén a címvédő, a német Maria Bak győzött.
25 okt. 2008 Hozzászólás: Hozzászólás

Budakeszi-Budapest félmaratoni hosszúságú szakasz előtt Zahoránnak nyolc perc hátránya volt Birivel szemben, ám kiváló futással ledolgozta a különbséget, így Janicki mellé ő állhat fel a dobogó második, Biri pedig a harmadik fokára az eredményhirdetéskor.

{styleboxop width=200px,color=green,textcolor=white}

A The North Face Bajnokok csapatából 2 futó is a legjobb 30 között ért célba: Hegyaljai Attila (23. 1:14:31), Pelsőczy Attila (29. 1:15:23). Kuttor Csaba a 35. helyen (1:17:00) futott be. Az X2S terepduatlon magyar bajnoka és az egyetemi bajnokság győztese, Mester Bálint a TF szineiben a 48.-ként futott a célkapu alá (1:19:32), csapattársa és a X2S terepduatlonok másik fiatal élversenyzője Sipiczki Csaba az 56. helyen (1:20:57). Összesen 607 váltófutót regisztráltak a célban.

{/styleboxop}

A nőknél Bak mellett az orosz Eremina Galina és honfitársa, Ludmilla Kalinyina is magabiztosan teljesítette a távot, a befutó sorrendje nem is változott közöttük, így Maria Bak is megőrizte szupermaratoni bajnoki címét.

A váltóversenyben az előző napi sorrend nem változott. A férfiaknál a Dower-WSG-Lőrinc, a nőknél pedig a Vasas-Humansoft győzött.

A Kruglikov-testvérek súlyos sportszerűtlenséget követtek el a zárónapon: a versenyt korábban feladó Anatolij rajtszámát és chipjét átadta testvérének, Nyikolajnak, aki lefutotta a távot és két percet rávert a mezőnyre. Eredménye semmiféle értékelésbe nem számít be, sőt pénzbüntetésre is számíthatnak a Kruglikov-testvérek.