2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

Kálovics Anikó második lett Portugáliában

Anikó csúcsformábanHétvégén rendezték a 32. Almond Blossom mezeifutóversenyt Portugáliában. A versenyt idén is a 2006-os és 2007-es győztes lett Jelena Prokopchuka nyerte. Mögötte Anikó második helyen ért célba. A férfiaknál a kenyai Kiprono Menjo győzött.
03 márc. 2009 Hozzászólás: Hozzászólás

A versenyen sokáig Anikó és az orosz Gulnara Galkina-Samitova vezetett, de Prokopchuka az utolsó körben iramot váltott és elhagyta ellenfeleit. Hat másodperces előnnyel érkezett a célba a 6 kilométeres távon (19.30). Anikó lett a második (19:36) és a hazai pályán versenyző, nagyot hajrázó portugál Dulce Félix futott fel a harmadik helyre (19.40).

A férfiaknál Menjo korán az élre állt, és meg is őrizte vezetését egészen a 10 kilométeres táv végéig (30.01). Második helyen ért célba a brazil Gladston Barbosa, harmadik lett a portugál Hermano Ferreira.