2024. március 28. Csütörtök  Ma Gedeon, Johanna és Hanna napja van.

MTB világkupa, Kanada

Geoff KabushGeoff Kabush Julien Absalon (Orbea) folytatta idei nagyszerű sorozatát, az idei évben zsinórban harmadik világkupa győzelmét aratta. A kanadai pályán Absalon a spanyol Jose Hermidát (Multivan Merida) utasította maga mögé nagy csatában. A harmadik helyen a hazaiak nagy örömére Geoff Kabush futott be. Az idei év első, nem európai VK fordulóján 101 versenyző állt csak rajthoz, ez fele az Európában szokásosnak.
25 jún. 2007 Hozzászólás: Hozzászólás

XTERRA vonatkozású hír: Geoff Kabush már több XTERRA versenyen bizonyitotta, hogy egy montis futni és úszni is tud. De montiban is a legjobbak között van! Persze, ha nem lenne elég Ned Overend nevét emlegetni ezzel a kérdéssel kapcsolatban...

Női XC:

A hölgyek versenyében sokáig négyen haladtak az élen, majd az utolsó körben az orosz Irina Kalentyeva (Topeak Ergon) faképnél hagyta a többieket és szerezte szezonbeli második győzelmét. Az ezüstérmes a kínai Ren Chengyuan lett. A hazaiak sztárja, Marie-Helene Premon bukott a második körben, de még így is feltudta küzdeni magát a harmadik helyezett német Sabine Spitz mögé. A 20 éves Tereza Hurikova pedig a felnőtt mezőnyben a 13. hley mmegszerzésével ismét bizonyította, hogy a jövő nagy bajnokává válhat.

XTERRA vonatkozású hír: a svájci Renata Bucher a 15. helyen érkezett a célba 5 perc hátránnyal.