2024. április 18. Csütörtök  Ma Andrea és Ilma napja van.

Boronkay bronzérmes, Balogh 5. helyezett a triatlon világbajnokságon

Sikerét a szurkolóknak köszönheti  – áll Boronkay Péter kétszeres Paratriatlon Világbajnok  rövid üzenetében! A hétvégi triatlon világbajnokságon, Új- Zélandon kicsit másként alakult a verseny, mert a nemzetközi szövetség úgy döntött, hogy a víz hőmérséklete miatt (14 .6fok)750 méter úszást 300m- re csökkentik.

Boronkay, bronzérmes, triatlon, világbajnokság, Auckland

"Nagyon mérges voltam a rajtot megelőző napon, de a sok pozitív hozzászólás sok erőt adott Nekem, amit megpróbáltam a verseny során felhasználni! – sikerült, ez volt az „Én Olimpiám”, nagyon boldog vagyok" – állt a rövid üzenetben.

23 okt. 2012 Hozzászólás: Hozzászólás

Péter a TRI4-es mezőnyből az 5. helyen ért partot a 300m úszást követően, majd a bringán már a harmadik helyen kezdte a futást ezt követően „csak” a pozíció megőrzésére kellett figyelnie! De Pétertől ezen a napon nem lehetett elvenni a dobogós helyezést, Daniel Hathorn volt egyedül veszélyes a futás megkezdésekor a magyar fiúra, hiszen mindössze 9 másodperc volt a különbség kettőjük között!

A magyar virtus, mint annyiszor ismét Péter javára döntött 00:57:52 idővel harmadik helyen ért célba!